ПРАВОЗНАВСТВО




9 КЛАСИ
Завдання на 18.05-22.05

Тема: Професія "юрист". Юристи в нашому житті

Д/З:!!!!!!!!

1. Перегляньте презентацію до теми2. На основі презентації складіть таблицю , де перша колонка назва професії юридичної, друга - вимоги до кандидата; третя- обов'язки.(завдання відправити на єлектронну пошту)

ПРЕЗЕНТАЦІЮ МОЖНА ПЕРЕГЛЯНУТИ ; ПРЕЗЕНТАЦІЯ 

Людей, які пов’язали свою професійну діяльність із правом, називають юристами. Це достатньо широке поняття. Юристом є і науковець, що проводить дослідження у сфері правознавства, і викладач юридичних дисциплін, і практичний діяч у сфері права (наприклад суддя, адвокат, нотаріус тощо).
Юридичні професії надзвичайно різноманітні. Це цілком природно, адже правом урегульовані різні сторони суспільних відносин. До найбільш важливих і поширених юридичних професій належать професії судді, прокурора, адвоката, слідчого, нотаріуса та юрисконсульта.
Для допитливих
Професія юриста виникла давно. Її поява пов'язана з тим, що з розвитком права та законодавства суспільні відносини постійно ускладнювалися, і з часом правильне застосування та тлумачення правових норм стало неможливим без професійної підготовки та тривалої практики.
Уже в найдавніших державах існували люди, діяльність яких була пов'язана із правом. Так, жодна держава не могла обійтися без суддів, які б вирішували спори між її жителями та призначали покарання за злочини. Разом із цим у деспотичних монархіях, якими були Давній Єгипет або Вавилонське царство, рішення справи часто визначалося не нормами права, а соціальним становищем сторін спору або волею правителя.1. Кого називають юристами
Людей, які пов’язали свою професійну діяльність із правом, називають юристами. Це достатньо широке поняття. Юристом є і науковець, що проводить дослідження у сфері правознавства, і викладач юридичних дисциплін, і практичний діяч у сфері права (наприклад суддя, адвокат, нотаріус тощо).
Юридичні професії надзвичайно різноманітні. Це цілком природно, адже правом урегульовані різні сторони суспільних відносин. До найбільш важливих і поширених юридичних професій належать професії судді, прокурора, адвоката, слідчого, нотаріуса та юрисконсульта.
Професія юриста виникла давно. Її поява пов'язана з тим, що з розвитком права та законодавства суспільні відносини постійно ускладнювалися, і з часом правильне застосування та тлумачення правових норм стало неможливим без професійної підготовки та тривалої практики.
Уже в найдавніших державах існували люди, діяльність яких була пов'язана із правом. Так, жодна держава не могла обійтися без суддів, які б вирішували спори між її жителями та призначали покарання за злочини. Разом із цим у деспотичних монархіях, якими були Давній Єгипет або Вавилонське царство, рішення справи часто визначалося не нормами права, а соціальним становищем сторін спору або волею правителя.
2. Хто такі судді
        Професія судді в багатьох відношеннях є центральною юридичною професією. Основним призначенням суддів в Україні є здійснення правосуддя.
         Судді наділені значною владою для вирішення судових справ. Рішення суддів виноситься іменем України. Відповідно, держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку (стаття 1291 Конституції України).
         Основними нормативно-правовими актами, що регулюють статус суддів в Україні, є Конституція України, Закон України «Про судоустрій і статус суддів», а також процесуальні кодекси: Кримінальний процесуальний кодекс, Цивільний процесуальний кодекс, Господарський процесуальний кодекс та Кодекс адміністративного судочинства.



завдання з 11.05-15.05Тема: АДМІНІСТРАТИВНА ТА КРИМІНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ НЕПОВНОЛІТНІХД/З:

1. ВИРІШУЄМО ЗАДАЧІ:

Задача № 4. 

У ніч на неділю біля одного з барів м. Біла Церква близько 20 молодих хлопців вчинили п’яну бійку. Наряд поліції, що прибув на місце події, запропонував припинити бійку. Зваживши на нечисельність наряду – декілька хлопців кинулися на поліцейських та, збивши з ніг, почали їх бити ногами. Один з патрульних зробив попереджувальний постріл, а коли це не допомогло, відкрив прицільний вогонь.
Одного з нападників було вбито, а інші кинулися тікати.
Чи вчинено злочин, який?
 Чи є обтяжуючі або пом’якшуючі обставини?

Задача № 5.

 Неповнолітні Петро та Вадим під керівництвом раніше судимого Бориса розбили вітрину магазина та викрали звідти імпортну радіотехніку, яку потім сховали у свого знайомого Руслана. Через кілька днів поліція затримала Руслана, який зізнався у скоєному та допоміг знайти сховані речі. Петро та Руслан – учні 10 класу, характеризуються позитивно. Вадим після закінчення 9 класу не працює і не навчається, узятий на облік у службі у справах неповнолітніх за дрібне хуліганство. Борис, раніше судимий, працює на заводі. Суд оголосив вирок - всім учасникам даного правопорушення винести вирок до трьох років позбавлення волі кожному.
 Чи вчинено злочин, який?
 Чи є обтяжуючі або пом’якшуючі обставини?
Чи відповідає вирок суду вимогам закону?

Задача № 6. 

Працівники поліції затримали гр. М. за вчинення дрібного хуліганства у п’ятницю ввечері. Оскільки в суді субота і неділя – вільні дні, М. було затримано до понеділка, коли суддя розглянув справу і застосував до порушника виправні роботи.
Чи було порушено закон при притягненні гр. М. до відповідальності?

 Задача № 7. 

16 – річний Данило разом з 14 – річним Ігорем розпивали спиртні напої на подвір’ї школи. Вони за такі неправомірні дії були притягнені до відповідальності робітниками поліції. Видом покарання став штраф. Визначте вид юридичної відповідальності, підстави та правомірність притягнення підлітків до відповідальності.
Охарактеризуйте склад та ознаки правопорушення.

Подивіться відеоматеріал з тем.













завдання з 01.05-09.05
Тема: Злочини . Кримінальний проступок.
Д/з:
1. Прочитати матеріал параграфу (24)
2. Скласти конспект за запропонованою презентацією
3. Переглянути відео
4. Вирішити задачу:(відповідь вислати на електронну пошту або вайбер)

ЗАДАЧІ!!!!!!

Задача № 1.(ЗРАЗОК ВИРІШЕННЯ)
 Яковенко ввечері, повертаючись з дискотеки, розбив скло та проник до магазину «Алло», що здійснює продаж мобільних телефонів, і взяв собі декілька. У цей час спрацювала сигналізація, і він був затриманий державною службою охорони.
 Дайте правову оцінку ситуації. 
Відповідь.
 Ці правовідносини регулюються нормами Кримінального Кодексу України.
Юридичним фактом правопорушення є неправомірне діяння, що виступає як злочин. Злочин – це суспільно небезпечне діяння (дія або бездіяльність), скоєне суб’єктом правопорушення. Ознаками злочину є: суспільна небезпечність; протиправність; винність; караність. Склад злочину: об’єкт – загальний (суспільні відносини, захищені кримінальними нормами), родовий (власність), безпосередній (право володіння, розпорядження і користування), мета (власність на телефон); об’єктивна сторона – крадіжка, як таємне викрадення чужого майна, час – вечір, місце – магазин «Алло»; суб’єкт – фізична осудна особа, що досягла на момент скоєння 16 (14) років. Яковенко, вік якого невідомий. суб’єктивна сторона - винне діяння, яке скоєне умисно, оскільки особа, яка його скоїла, усвідомлювала, що його скоїла, описувала протиправний характер свого діяння і передбачала його суспільно небажані наслідки та бажала свідомо їхнє настання. А оскільки особа, що здійснила діяння, бажала настання таких наслідків, то це є прямий умисел. 

Задача № 2. (ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ) письмово за зразком

Працівник відділення кримінального розшуку Київського районного відділу Кисельов під час перевірки заяви про вчинення злочину встановив, що 13 – річний Кравченко Віктор проник через вікно у продовольчий магазин, звідки викрав продукти на суму 5 тисяч гривень. Працівник відділу виніс ухвалу про відмову порушувати кримінальну справу. 
Чи правомірні дії Кисельова? 
Чи підлягає Кравченко юридичній відповідальності? 
Хто відшкодує заподіяні збитки?

Кримінальне право - галузь права, норми якої встановлюють засади відповідальності за скоєння злочинів, їх види й покарання за них.
 
Джерела кримінального права: Конституція України. Кримінальний Кодекс України. Кримінально – процесуальний Кодекс України. 
Злочин – це суспільно небезпечне протиправне винне діяння (дія чи бездіяльність), яке скоєне суб’єктом злочину (тобто особою, яка може нести за нього відповідальність), передбачене Кримінальним Кодексом України.

Склад злочину: суб’єкт; - суб’єктивна сторона; - об’єкт; - об’єктивна сторона. 
Стадії вчинення злочину: 
Приготування до злочину.
 Замах на злочин. 
Закінчений злочин.
 Незакінчений злочин (готування, замах). 
Добровільна відмова від доведення злочину до кінця. 
Співучасть (організатор, підмовник, пособник, виконавець). 
Кримінальна відповідальність – це вид юридичної відповідальності, який полягає в застосуванні судом від імені держави до особи, яка скоїла злочин, державного примусу у формі покарання. 
Обставини, які враховуються під час призначення покарання:
 Ступінь тяжкості скоєного злочину. 
Особа винного. 
Обставини, які пом’якшують відповідальність. 
Обставини, які обтяжують відповідальність.
 До осіб, визнаних винними у вчиненні злочину, судом можуть бути застосовані такі види покарань (основні, додаткові та ті, які можуть бути як основними, так і додатковими): 78 штраф; позбавлення спеціального звання; позбавлення права займати певні посади або займатися певною діяльністю; громадські роботи; виправні роботи; конфіскація майна; обмеження волі; позбавлення волі на певний строк; довічне позбавлення волі.
 Звільнення від кримінальної відповідальності і покарання: Амністія. Помилування. Відстрочка виконання вироку. Умовне засудження.















Завдання з 21-24.04
Тема: Адміністративні правопорушення
Д/З
1. Ознайомитись з матеріалами, поданими нижче.(параграф 23)
2. Зробити конспект з теми
3. Вирішити задачі:(відіслати на вайбер або електронну пошту):

14 – річний Сергієнко скоїв дрібне хуліганство. Щодо його матері працівниками поліції був складений протокол про адміністративне правопорушення, відповідно до якого вона підлягала відповідальності за невиконання батьківських обов’язків щодо виховання дитини. При розгляді справи в суді мати Сергієнка пояснила, те, що вона не позбавлена батьківських прав, проте її син проживає окремо від неї та її чоловіка – у своєї бабусі, тому вона не може відповідати за виховання сина. Незважаючи на пояснення матері, суд виніс рішення про притягнення її до адміністративної відповідальності. Дайте правовий аналіз ситуації. Охарактеризуйте склад правопорушення.

Суб’єкти адміністративно – правових відносин: Громадяни. Державні службовці. Об’єднання громадян. Органи виконавчої влади. Підприємства і установи. Органи місцевого самоврядування. Об’єкти адміністративно – правових відносин: дії; - утримання від дії; - події. 

Джерела адміністративного права: 

Конституція України.
 Кодекс України про адміністративні правопорушення. 
Митний Кодекс України. 
Закон України «Про державну службу». 
Закон України «Про освіту».
 Закон України «Про звернення громадян». 
Підзаконні нормативні акти. 
Адміністративне правопорушення (проступок) – протиправна, винна дія чи бездіяльність, за яку передбачено адміністративну відповідальність. 
Склад правопорушення: суб’єкт; - суб’єктивна сторона; - об’єкт; - об’єктивна сторона.
 Ознаки правопорушення: суспільна небезпека; протиправність; винність; караність. Скоєння адміністративного правопорушення (проступку) є підставою для притягнення винного до адміністративної відповідальності, накладення на нього адміністративного стягнення. 
Види адміністративних стягнень: Попередження. Штраф. Оплатне вилучення. Конфіскація. Позбавлення спеціального права. Виправні роботи. Адміністративний арешт.
Кожне правопорушення несе за собою юридичну віповідальність.
Адміністративне право – це система адміністративних правових норм, що регулюють і охороняють особливе коло суспільних відносин у сфері державного управління. За порушення саме цієї галузі права настає адміністративна відповідальність.
Отже, адміністративне правопорушення (проступок) це – протиправна винна дія чи бездіяльність за яку передбачено адміністративну відповідальність

Злочин – протиправне винне суспільно небезпечне діяння, або бездіяльність, скоєне особою, яка може нести відповідальність, і передбачене КкУ
пропоную переглянути презентацію з теми, переписати в зошит. Натисніть на ссилку, вона активна:
ПРЕЗЕНТАЦІЯ З ТЕМИ

ПЕРЕГЛЯНЬТЕ ВІДЕО З ТЕМИ:

Комментариев нет:

Отправить комментарий

просмотрите и прочитайте информацию

греция Греція Греція, офіційна наз в а Грецька Республіка — держа в а на пі в дні Європи, на Балканському пі в остро в і. На пі в ночі ме...